پله

چرا سنگ برای راه پله؟؟

 

فرض می کنیم که شما قصد نوسازی منزلتان را دارید و این کار را با یک راه پله جدید در منزلتان میخواهید انجام دهید و بودجه خوبی هم برای آن کنار گذاشتید .

شما ممکن است در ابتدا برای اینکه بودجه کمتری را صرف نوسازی راه پله منزلتان کنید استفاده از مواد ارزان قیمت را انتخاب کنید و به سراغ سنگ نروید ، اما در یک بازه طولانی پشیمان خواهید شد . 

در انتخاب سنگ پله لازم است چند نکته را به یاد داشته باشیم که سنگ پله ، به علت رفت و امد دائما در معرض سایش ، ضربه ، کثیف شدن و الودگی است ، در نتیجه سنگ مورد انتخاب برای پله ها باید به گونه ای باشد که در حین حفظ زیبایی مقاوم نیز باشد . البته با توجه به اینکه پله ها در خارج ساختمان در فضای سرپوشیده و یا در فضای بازند و یا اینکه در داخل ساختمانند ، هر کدام از این ویژگی ها کم یا زیاد شده و یا ویژَگی هایی به ان اضافه می شود ، که باید مورد توجه قرار گیرد .

 

 

در این جا 5 دلیل برای اینکه چرا باید از سنگ برای ساخت راه پله استفاده شود آورده شده است :


1 - ظاهر :

بسیار سخت است شکوهی که می توان با سنگ روی راه پله ها ایجاد کرد را با ماده دیگر مقایسه کنید . در قسمت ورودی منزلتان شما می توانید افرادی که به خانه شما آمده اند را با زیبایی سنگ به شگفتی آورید . 

2- طول عمر:

سنگ ها از تمام رقبای خود عمر طولانی تری دارند. محکم تر هستند و همچنین اگر شما تصمیم به اجرای راه پله سنگی در منزلتان دارید با اطمینان بدانید که از شما بیشتر عمر خواهند کرد. 

3- ارزش :

یک راه پله سنگی یک سرمایه گذاری خوب در املاک شما محسوب می شود . با توجه به زیبایی و دوام راه پله های سنگی ، اضافه کردن راه پله سنگی به منزلتان یقینا راهی برای افزایش ارزش ملک شما خواهد بود . 

4- تاریخ :

در طراحی راه پله های سنگی از تکنیک هایی استفاده می شود که قرن ها پالایش و بهبود یافته اند . طراحان سبک های جدید خود را ، هر روزه با روش های سنتی و مدرن ترکیب می کنند . داشتن یک راه پله سنگی در خانه شما راهی است برای ترکیب گذشته و حال به صورتی که می توانند به هم گره بخورند و عناصری زیبا را در ملک شما به وجود آورند . 

5- حس :

به طور مشخص ، زمانی که شما با پای برهنه از راه پله سنگی پایین می آیید حس خوبی به شما منتقل می شود ، به خصوص آرامشی که با تطابق پله ها با کف طبقات داشته باشد .